ماژول کناری نمونه

این یک متن نمونه برای نحوه ی نمایش و عملکرد متون در قالب است . شما می توانید این متن را از طریق کنترل پنل جوملای خود ویرایش یا حذف بفرمایید .

صفحه‌ی اصلی

درباره ما

خدمات ما

ارتباط با ما

تحقیقات بازاریابی

برندینگ

داستان های تحقیقاتی

ماژول کناری نمونه

این یک متن نمونه برای نحوه ی نمایش و عملکرد متون در قالب است . شما می توانید این متن را از طریق کنترل پنل جوملای خود ویرایش یا حذف بفرمایید .

ثبت نام

زبان سایت

مقیاس گذاری المپیک در تحقیقات بازاریابی

در سال 2008 ده ها هزار نفر در شهر پکن به مناسبت بازی های المپیک گردهم امدند این بازی ها همواره میان نوجوانان بیننده ی تلویزیون بسیار محبوب است . در حقیقت بر اساس پژوهش نیوورلد تین بازی های المپیک محبوب ترین رویداد ورزشی ( رتبه نخست ) بین پسران نوجوان ( 71درصد) و دختران (62درصد) است . گروه تحقیقاتی برین ویوز این نظرسنجی را روی شش هزار و پانصد نوجوان در 26 کشور انجام داد . الیسا موزز مدیر عامل گروه می گوید « المپیک رویداد ورزشی مورد علاقه جوانان است زیرا ورزش در فرهنگ جهانی نوجوانان موضوعی فراگیر است که پسران و دختران ، هم شرکت کنندگان و هم بینندگان فعال آن هستند » از سراسر جهان ، بازی های المپیک در پهنه خاور میانه بیشترین هواخواه را دارد و این بازی ها در انجا رویداد ورزشی مورد علاقه 85 درصد دخترها و پسرهاست . استرالیا میزان بازی المپیک 2000 در سومین رده قرار دارد که این بازی ها انجا محبوب 84 درصد پسران نوجوان و هشتاد درصد دختران نوجوان است . ایالات متحده در این رده بندی مقام پایین تری دارد . تنها 71 درصد دختران نوجوان و 68 درصد پسران نوجوان بازی های المپیک را محبوب ترین رقابت ورزشی خود دانسته اند که از تلویزیون پخش می شود .

بیشتر پسران نوجوان  ( 63 درصد ) بسکتبال و سپس ( 68 درصد ) فوتبال را ورزش پسندیده خود ذکر می کنند . دختران نوجوان ژیمناستیک ( 57 درصد ) و سپس بسکتبال ( 51درصد) را ورزش مورد پسند خود ذکر کرده اند . فقط 17 درصد پسران ژیمناستیک را جذاب ترین ورزش دانسته اند . در حقیقت در مقیاس جهانی در میان دختران و پسران سرگرم کننده ترین ورزش برای تماشا از تلویزیون بسکتبال است . توجه داشته باشید که هر پاسخ دهنده می توانست بیش از یک ورزش را در فهرست خود نام ببرد . گروه برین ویوز رده بندی کامل محبوبیت تمامی ورزش ها را بر حسب درصد نوجوانانی که هر ورزش را مورد پسند خود نشان دادند ارائه کرد . چنین اطلاعاتی را بازاریابان برند های جهانی همچون لیوایز می توانند رهیافتی برای نفوذ به بازار نوجوانان قلمداد کنند . مثلا لیوایز برای دسترسی به پسران نوجوان باید اگهی های تجاری تلویزیونی اش را بر بازی های بسکتبال و فوتبال متمرکز کند. در حالی که برای دسترسی به بازار دختران نوجوان باید تبلیغات ژیمناستیک را جایگیزین تیلبغات فوتبال کند 

بنابراین برای موفقیت در بازاریابی و برندینگ با تحقیقات بازار در شرایط مختلف همانند المپیک می توان برای معرفی به بازار هدف برای اثر بخشی تبلیغات و افزایش آگاهی از برند استفاده نمود و بیشترین اثر گذاری را خواهد داشت  

موزاک:درمان نارایج برای سرماخوردگی

موزاک(www.muzak.com) که زمانی«موسیقی پس زمینه»نامیده می شد؛اکنون در دنیای کسب وکار به «معماری شنیداری»معروف است.در سال 2008موزاک محصولات خود را به بیش از 350 هزار کسب و کار ارائه کرد وبیش از 100میلیون نفر هر روز نوای دلنشین آن را شنیدند.این شرکت موسیقی؛دستگاههای صوتی؛تلویزیون و مخابراتی رادر 200 فروشگاه و مرکز خدماتی در سراسر ایالات متحده ارائه می کند.

موزاک امروزه به سمت بازاریابی شنیداری در سوپرمارکتها حرکت کرده است.در این زمانه ی آکنده از رقابت؛تبلیغات هر چه بیشتر فروشگاهی بسیار لازم به نظر میرسد.تحقیقات نشان می دهدکه مشتریان اندکی با در نظر داشتن برند خاصی به سوپر مارکتها می آیند.بیشتر مصرف کنندگان میدانند چه کالاهایی لازم دارند وزمانی که به فروشگاه می رسند؛ برند یا اندازه ی آن انتخاب می کنند.بنابراین به نظر می رسدتبلیغات شنیداری؛مثل آنچه موزاک فراهم می کند؛نوید بخش باشد.

آزمایشی طراحی شد تا اثربخشی تبلیغات موزاک را بررسی کند.20 سوپرماکت که تصادفی انتخاب شده بودند؛به دو گروه ده تایی تقسیم شدند؛یکی گروه آزمایشی و دیگری گروه کنترل.آگهی های موزاک برای محصولات منتخب در سوپرمارکتهای گروه آزمایشی در یک دوره ده هفته ای پخش شد.این آگهی ها خبری بودندو به مصرف کنندگان درباره ی مزایای محصول تبلیغ شده آگاهی می دادند.قیمت و عوامل دیگر(مثل فضای قفسه)که بر فروش این کالاها اثر می گذاشتند؛در فروشگاههای گروه آزمایشی و گروه کنترل یکسان نگه داشته شدند.فروش محصولات تبلیغ شده در هر دو گروه آزمایشی و گروه کنترل یکسان نگه داشته شدند.فروش محصولات تبلیغ شده در هر دو گروه آزمایشی و کنترل بررسی شد.نتایج؛افزایش فروش کالاهای تبلیغ شده را نشان داد؛طوری که مسکن های ضد سرماخوردگی؛حساسی؛وسینوس بیشترین افزایش را به اندازه ی8/29 در صد نشان دادند.بنابراین ممکن است در آینده ی نزدیک؛بازار گسترده ای برای موزاک پدید آید.

تیغ ژیلت

ژیلت در سال 2008 با موفقیت ، ونوس امبریس (  venus embrace  ) را عرضه کرد . ایده این محصول تازه از عرضه پیشین سنسور فور ویمن( sensor for women ) الهام گرفته شده بود .

سنسور فور ویمن چگونه شکل گرفت؟ پس از اینکه مسئولیت طراحی تیغ زنانه ژیلت به ژیل شورتلف ( jill Shurtleff ) سپرده شد ، او یکسره بر پژوهش های کیفی تمرکز کرد. و از مصاحبه تک به تک با 30 خانم ، که بر اساس داوری خود از بخشش های گوناگون بازار هدف نهفته برگزیده بود ، استفاده کرد. اون مصاحبه ی عمقی تک به تک را بر گروه متمرکز ترجیح داد .این روش امکان کاوش همه جانبه احساسات پاسخ دهندگان در شرایط شخصی تر را فراهم می کرد و بنابراین دیدگاه عمیق تری از تجربه اصلاح به وجود می اورد . نمونه شناسا متشکل از 500 خانم برای این منظور برگزیده شده بودند .

شور تلف ، با در اختیار داشتن اطلاعات شخص در مورد شیوه استفاده خانمها از ژیلت ، طراحی محصول خود را آغاز کرد. پس از طراحی ، مسئله بعدی نام محصول بود . لیدی سنسوlady sensor ))  رد شد . زیرا خیلی نارسا به نظر می رسید و بسیاری خانم ها آن را دوست نداشتند . شرکت بر نام سنسور فور ویمن موافقت کرد ؛ زیرا اغراق آمیز نبود و برازنده به نظر می رسید و مطلوب ترین پاسخ ها را در آزمون تداعی لغات در برابر چند نام پیشنهادی دیگر به دست می اورد .

شور تلف از تحقیق کیفی استفاده کرد تا محصول موفقی تولید کند. سنسور فور ویمن به سادگی و در کوتاهترین زمان ، پیشرو بازار ، پرسونال تاچ ( personal touch ) را از میدان بدر کرد و 60 درصد سهم بازار را به خود اختصاص داد. همچنین سنسور فور ویمن زمینه ساز ارائه محصول ونوس شد . هنگامی که پژوهش کیفی شکل گروه های متمرکز و مصاحبه های عمقی نشان داد که خانم ها دقیقا از ژیلت چه می خواهند . در پژوهش کمی  با تحقیق میدانی به تعداد بیشتری از جامعه آماری خانمها به این نتیجه رسید که این محصول تقاضای قطعی خواهد داشت و چنین تقاضا برای این محصول را براورده کرد . بنابراین در این تحقیق با استفاده از تحقیقات کیفی به عمیق مساله ، چرایی پرداخته شده تا بتواند احساسات و عمق نیازهای براورده نشده و عوامل مهم شناسایی شود و سپس با تحقیق کمی اندازه عوامل مهم بدست امد . این مساله نشان داد که تحقیقات کیفی و کمی باهم تکمیل کننده پازل چرایی و چگونگی می باشند .

باما در تماس باشید.

تهران / ایران 02165569884

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید