ماژول کناری نمونه

این یک متن نمونه برای نحوه ی نمایش و عملکرد متون در قالب است . شما می توانید این متن را از طریق کنترل پنل جوملای خود ویرایش یا حذف بفرمایید .

صفحه‌ی اصلی

درباره ما

خدمات ما

ارتباط با ما

تحقیقات بازاریابی

برندینگ

داستان های تحقیقاتی

ماژول کناری نمونه

این یک متن نمونه برای نحوه ی نمایش و عملکرد متون در قالب است . شما می توانید این متن را از طریق کنترل پنل جوملای خود ویرایش یا حذف بفرمایید .

ثبت نام

مشاوره در پیاده سازی واحد تحقیقات بازاریابی . 

امروزه شرکتهای زیادی به دلیل افزایش رقابت در بازارها نیاز به اجرای پروژه های تحقیق بازار دارند که به دلیل عدم توانایی در اجرای آن بصورت برون سپاری اقدام می نمایند . اما برون سپاری در مواقعی مقرون به صرفه است که تنها نیاز باشد تحقیقات انگشت شماری اجرا نمود که این خود با توسعه شرکتها و جلوی گیری از شکست های احتمالی در بازار متضاد است . از اینرو اگر شرکتی واحد تحقیقات بازار  خود را دارا باشد می تواند کلیه مسائل بازاریابی را شناسایی و به منظور اتخاذ تصمیمات مدیریتی در زمینه بازار پروژه های تحقیقات بازار را اجرا نماید که مزایا ذیل را شامل می شود

·         جلوگیری از بیرون رفتن اطلاعات شرکت

·         تسلط بر مراحل اجرا و کنترل خطاهای تحقیق

·         عدم محدودیت در انتخاب موضوعات تحقیق مورد نیاز

·         داشتن صرفه اقتصادی

 شرکتها برای موفقیت بیشتر در فرایند بازاریابی نیاز به اجرای تحقیقات بازار دارند . از انجائیکه اجرای تحقیق بازار نیاز به تکرار و درگیر بودن شرکت در مسائل بازاریابی دارد بنابراین پیاده سازی واحد تحقیقات بازار در موفقیت آنها بسیار موثر می باشد افراد فعال در واحد تحقیقات بازار شرکتها همیشه درگیر مسائل بازاریابی بوده و نیاز به اجرای تحقیق بازار را بیشتر از دیگران احساس می کنند و می توانند پروژه های تحقیق بازار را طراحی کرده و مراحل بیان مسئله ، طراحی ( پروژه و پرسشنامه ) و تحلیل اطلاعات را انجام دهند و برای اجرای عملیات میدانی از شرکتهای بیرونی استفاده نمایند .
برای دارا بودن واحد تحقیق بازار نیاز به داشتن ابزار ، نیروی انسانی متخصص و فرایند اجرا است . بدین معنی که اگر شرکتی ابزارهای لازم شامل سخت افزارها ، نرم افزارها ، پرسنل مجرب و فرایند اجرای تحقیق بازار را دارا باشد می تواند مرحل اساسی تحقیقات بازار را اجرا نماید . از آنجائیکه رشته ای به نام تحقیقات بازار وجود ندارد و بصورت اموزش هم نمی توان فرا گرفت می باید بصورت یک سیستم بدان نگریست که در آن ابزارها ، نیروها و فرایند ها تعریف شده و وجود داشته باشد .

مراحل ایجاد چنین واحدی در یک شرکت شامل موارد ذیل است:

1.      انتخاب افراد بر اساس رشته های تحصیلی ( آمار ، روش تحقیق و بازاریابی )

2.      آموزش تحقیقات بازاریابی بصورت تئوری و عملی

3.      اجرای یک طرح تحقیق بازار در خصوص موضوعات مهم بازاریابی شرکت توسط پرسنل اموزش دیده بصورت عملی

4.      تدوین مراحل شناسایی مسائل بازاریابی شرکت ، فرایند طرح و اجرای تحقیق بازار ، کنترل و بازخورد نتایج بدست امده

لازم به ذکر است که پس از اجرای یک طرح در شرکت ، پرسنل اموزش دیده می توانند تحقیقات بعدی را اجرا نمایند و برای افزایش دقت و کاهش خطای تحقیق  موسسه پویا بصورت نظارت بر پروژه ها همکاری می نماید تا واحد تحقیق بازار به سطح بلوغ فکری و عملی برسد .


 

عضو آنلاین

ما 57 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

ثبت نام کاربران - register

ورود ثبت

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *

باما در تماس باشید.

تهران / ایران 02165569884

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید